casino bonusu ile gerçek para ile oyna

Taktik ve strateji… Bir şans oyunu sandığınız tavlada, bu ikisinin de önemi çok büyük. Hatta size oyunu kazandıracak olan şey, doğru stratejiyi seçmek ve gereken taktiği uygulamakta yatıyor. İkisi arasında ne fark var derseniz, strateji daha genel bir kavram ve oyun boyu dikkat etmeniz gereken “stili” gösteriyor. Taktik ise daha özel, belirli durumlarda nasıl hareket edilmesi gerektiği hakkında “talimatlar” içeriyor. Diğer bir deyişle, belli bir zar kombinasyonunu en optimal şekilde nasıl kullanacağınızı söylüyor. Bunlar matematik hesaplamaları sonucu ortaya çıkmış kurallar, yani işe yaramaları bakımından endişe etmenize gerek bulunmuyor. Doğru uygulanmış tavla taktikleri, bedava tavla oyna veya online tavla oyunu oyna, hangisini seçerseniz seçin size zaferi getiriyor. Eh, bu kadar konuştuğumuza göre biraz da bilgi verelim değil mi? Temel tavla taktikleri üçe ayrılıyor ve çeşitlendirme, kısıtlama ile altın kapı olarak biliniyor. Bunlara tek tek göz atacak olursak:

Tavla Taktikleri

Çeşitlendirme Taktiği

Bu taktiğin temelinde, pullarınızı çok sayıda yuva üzerinde dağıtmak yatıyor. Kaybetmeye giden ellerde kullanılması tavsiye ediliyor. Eğer kaybedeceğinizi düşünüyorsanız, bu taktiğe geçiş yapabilirsiniz. Örnekle izah etmeye çalışalım: Rakibinizin açıkta bir, sizinse iki pulunuz kalmış. Attığınız zar, her iki pulunuzu da evinize sokmaya yetiyor. Ancak görünen o ki, rakibiniz pullarını ilk üç yuva üzerinde dizmişken, sizinkiler öyle değil. Bu durumda, pulunuzu içeri sokmak yerine dışarıda tutmanız ve eviniz içinden oynamanız gerekiyor. Rakibinizin sizi kırması bir problem değil: Tam aksine, arzu ediliyor. Zira bu takdirde onun da pullarını toplarken açık vermesi ve sizin oyunun gidişatını değiştirme ihtimaliniz bulunuyor. Çeşitlendirme taktiği size oyunu kazanma garantisi vermiyor; ancak kaybetme ihtimalinizi ciddi oranda azaltıyor.

Kısıtlama Taktiği

Bu taktik, “aynı zara yatma” olarak da biliniyor. İki işe yarıyor: Rakibin iyi zarlarını kısıtlamak ve mümkün olduğu kadar çok sayıda pulunu kırmak. Oyunun gidişatı lehinize değilse kullanmanız gerekiyor. İşe yaraması için, kendi eviniz içinde en az üç kapınız kapalı olmalı. Matematiksel bir hesaplama bu aslında, rakibinizin pulunu kırarak, en az bir kombinasyonu kırık pulunu yerleştirmek için kullanmak zorunda bırakıyorsunuz. Böylelikle ilerlemesini engelleyip, onu zor duruma düşürüyorsunuz. Özellikle rakibinizin evinde kendi pullarınız bulunuyorsa uygulamanız gerekiyor. Böyle bir durum yoksa, oyunun sonuna oldukça yaklaştınız demektir ve çeşitlendirme taktiği daha iyi bir alternatif olabilir.

Taktikleri Tavla

Altın Kapı Taktiği

Bu taktik, “5 kapısı” adıyla da biliniyor. Temel olarak, kendi 5 kapınızı kapalı tutmak ve rakibinizin 5 kapısını işgal etmek olarak uygulanıyor. 5, önemli bir kapı. Çoğu zar kombinasyonu bir şekilde bu kapının kullanılmasını gerektiriyor. O kadar önemli ki, sırf bu kapının matematiksel kombinasyonları üzerine yazılmış onlarca kitap bulunuyor. Taktiği bulan ve ilk uygulayan, Paul Magriel adındaki profesyonel bir turnuva oyuncusu. Üstelik uygulanması da son derece kolay: Kendi 5 kapını hiçbir zaman boş bırakma. Mümkün olduğu takdirde rakibinin 5 kapısını da işgal et. Bu iki basit kuralı unutmamak, kazanma ihtimalinizi ciddi oranda artırıyor. Zira rakibiniz iyi zarlar attığında bile onları verimli şekilde kullanamıyor. Tavladaki en değerli kapı burası ve boş bırakmamak, size büyük bir avantaj kazandırıyor.

Elbette, asıl önemli olan bu taktikleri bilinçli ve duruma uygun şekilde uygulayabilmek – bunun için de sürekli pratik yapmanız gerekiyor. tavladizimi.com’un birbirinden eğlenceli tavla oyunları arasına dalın ve başlayın o halde! Pratik yapmak, hayattaki diğer her şey gibi tavlada da kazanmanızı sağlıyor.

Fikirlerini diğer oyuncularla paylaş
*e-posta adresiniz yayınlamayacaktır..

Tavla Taktikleri

Slotu puanla:
Tam ekran slot Bu slotu favorilere ekle Gerçek Parayla Oyna