Tavlada Nasıl Kazanılır

Mar 07 Yorumlar(0) 3 min read

1. Kurulumu Belirtmek

Tahtanın nasıl kurulacağını (2-5-3-5) hızlı ve güvenli bir şekilde öğrenin. Oyun yönündeki fark, masanın hangi tarafında oturduğunuzdur. Böylece parçaları ne kadar hızlı düzenleyebilirseniz, rakibinizde o kadar deneyimli olursunuz. Güvenilirliği kazanmanın, saygı duymanın ince bir yolu. Twirling poker fişlerine benzer şekilde, pulları sanki onları biliyormuşsunuz gibi (size aitmişler gibi) kullanın. Onlar yapar.

2. Bazi Tarihi İle Başlayiniz

Şimdi, zar genellikle plastik veya reçine ile yapılır. Fildişi ve tahtadan yapılmışlardı. Oyun 5.000 yıl geriye gidiyor, ki bu çok uzun bir yol. Hareketler arasında, rakibinize “Kemikleri yuvarlayın?” İfadesine aşina olup olmadığını sorun. Bu doğru. Başlangıçta, kemikten zar yapıldı. Koyun bileği Öküz ayak bileği. Artık kendinden emin ve akıllı göründüğünüze, şimdi başlamanın zamanı geldi.

3. Yalnız Çifti Çift

Kurallara göre tavla basit bir oyundur. Yaklaşık on kural var, ancak oyunun stratejisi inanılmaz derecede karmaşık. Gerçekten, hepsi matematik. Başlangıç, oyunun en basit kısmıdır ve herkes aynı stratejiyle başlar: iki parçayı evinize hapsedin. Bu yüzden ilk hedefiniz bu olmalı: arka arkaya en az iki damağın altı sütununu oluşturun – buna Prime olarak adlandırın. Bir Başbakan istediğiniz şeydir ve bir Başbakan yapabilirseniz, iyi durumdasınız demektir.

4. Çiftlerinizi Yayin

İki kat attığınızda dört hamleniz olur, ancak bunları bir seferde iki kullanma eğilimi vardır. Tavsiyem: her bir parçayı birer birer hareket ettirin. Bir hamle yapın ve tahtayı yeniden değerlendirin. Görünüşüne bak. Belki farklı bir şeyler görürsünüz? Ya da belki devam etmek istiyorsun? Ancak, damalarınızı aynı anda tek tek hareket ettirerek çiftlerinize yaymak, ek bir seçenek oluşturur. Sadece iki hamle yaparsanız, görmezsiniz. Bu yüzden her zaman çiftlerinizi birer birer hareket ettirin.

5. Nihai Etkileşimin Dikkati

Bir senaryo: birbirinizi geçtiniz ve bu sadece sonuna kadar bir yarış, yani tüm etkileşimleriniz sona erdi demektir. Düz bir yarış. Fakat bunun gerçekleşmesinden hemen önce, son bir etkileşim var ve orta noktada son bir kontrolcünüz var ve her şey evinizde.

Şimdi 1 – 6 yuvarladığınızı söyleyelim. Çekmecesini vurmak istemezsiniz, çünkü rakibinizi evinize geri almak istemezsiniz. Oyuna geri dönerek grev yapabilir ve hepsini kaybederek oyundan kurtulabilirsin Diyelim ki kapalı bir tahtasına sahip olduğunu, yani evinde bir asal olduğunu, yani yeni sürgün edilmiş parçasıyla sana vurursa, geri gelemem ve oyun esasen cezadır, çünkü rakibinizde bir asal var.

6. Siparişlerinizi Unutmayin

Yararlı bir anımsatıcı, Cube, Attack, Race, Block anlamına gelen C.A.R.B. Bu boyutlar arasında oyun hakkında düşünmek faydalıdır. Bir hareket asla basit bir hareket değildir. Sonunda, zar rulolarını biraz alakasız. Şanslı zarlar harika ama kazanmalarına güvenemezsin. Şanslı zar, deneyimsiz oyuncuların bir zamanlar dünya şampiyonuna karşı nasıl bir maç kazanabileceğidir. Ancak bir kesinlik: şans tükeniyor.

7. Küpün Gücünün Kullanilmasi

İki katına çıkmak veya iki katına çıkan küpü kullanmak, bütün bir yaşam çalışmasıdır. Küp oyunu tamamen değiştiriyor. Temel olarak her oyun bir puan değerindedir ve iki katına çıkan küp, kazıkları ikiye katlayarak ve küpü asarak iyi bir konuma sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, rakibinize meydan okumanızı sağlar.

Küp ile zamanlama en önemli şeydir. Verdiğinizde veya aldığınızda (veya teklifi kabul ettiğinizde). Herhangi bir şüpheniz varsa, verme – dövülmeye başlayacaksınız. Çok erken olursa, rakip oyunu geri çevirecek ve sana geri verecek. Bahisler oldukça hızlı artıyor, bu yüzden dikkatli kullanın. (Başka bir not: Pek çok kişi, kullanacağınızı umarak küpü kullanır. İleride olduklarını ve daha fazla puan istediklerini düşünüyorlar. Farklı bir strateji ancak rakibinizin kabul etmesini istemediğiniz zaman ikiye katlanmaya çalışıyor).

9. Pro Gibi Ses

Rakibinizi bir usta olduğunuzu düşündürmek için, bazı eski okul tavla jargonlarını temizleyin: rakibinize, “24 puanlık şeref alanında” onunla buluşacağınızı söyleyin. tahtanın etrafında senin yolun. “Bardaki iki kişi çok daha iyi.”

10. Perspektif

Altın tavla kuralını benimseyin: zarları şahsen kullanmadığınızdan emin olun. Herkes yapar ve herkes kötü alır. Buna en zalim oyun denmesinin bir nedeni var, bu yüzden perspektifi koruyun. Rakibinizi oynuyorsunuz ama aynı zamanda unutmayın: kendiniz oynuyorsunuz.

Fikirlerini diğer oyuncularla paylaş

Comments are closed for this article.

Bu makaleleri de beğenebilirsiniz

Genel Tahta Oyunu Stratejisi Tavla becerilerinizi geliştirirken ve para oyunu sırasında farklı taktikleri test etmeye başladığınızda, genel planlı hedefiniz, rakiplerinizi tahtanın etrafında ve rakibinizden önce almanın bir yolunu bulmaktır. Bunu

Mar 06 5dk oku Yorumlar(0)