NetEnt Klasik Slot Oyunları

Jul 22 Yorumlar(0) 2 min read

Meyve slot olarak da bilinen klasik slot oyunları, sektörde genellikle “üvey evlat” muamelesi görür. Bir tarafta ışıl ışıl grafikleriyle video, hatta 3D slot oyunları , diğer tarafta iddiasız meyveleri ve azıcık çarkları ile onlar… Nedense, oyuncunun eli daima “gösterişli” olanına gider. Sülalenin sevilmeyen damadı gibi davranılan klasik slot oyunları da, bir köşede mahzun mahzun durur. Oysa, “işi bilen oyuncular” bu makinelerin başından ayrılmazlar. Sadece video slot oyunları oynayanlara da, “acemi turist” muamelesi yaparlar. Neden peki? Eh, gelin sizlerle birkaç “sır” paylaşalım.

mega-joker-netent-slot-oyunu

İşe NetEnt firması ile başlamakta fayda var. NetEnt, toplamda 150’den fazla online casino oyunu üretmiş bir firma. Bu oyunların yaklaşık %20’si de, klasik/meyve slot oyunları kapsamına giriyor. Video ve 3D slot oyunlarının tercih edilme yüzdesi daha yüksek, ancak iş elde edilen kazancı karşılaştırmaya gelindiğinde… Klasik slot oyunları zirvede! Yani bu ufacık tefecik içi dolu jetoncuk oyunlar, çok daha fazla kazandırıyor. Nedeni basit: RTP oranlarının yüksek olması. RTP; Return To Player (Oyuncuya Dönüş) kelimesinin kısaltması yerine kullanılıyor. Kabaca, yatırılan jetonların ne kadarlık bir yüzdesinin oyuncuya geri döndüğünü hesaplamakta kullanılıyor. Ya da, kazanma ihtimaliniz diyelim. Normal video slot oyunlarında bu değer ortalama %94-95 civarında. Klasik slot oyunlarında ise… Sıkı durun, tam %99 oluyor.

Neden öyle oluyor diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Açıklayalım: Bütün slot oyunlarında, kazanç elde etmek için ödeme çizgileri üzerinde birbirinin aynı sembolleri tutturmak zorundasınız. Buradan çıkan doğal sonuç şu: Sembol sayısı ne kadar az olursa, kazanma olasılığınız da o kadar artıyor. 50 adet sembol, çarklar üzerinde 50 adet olasılık anlamına geliyor. 3 adet sembolse… Eh, ana fikri kavradınız sanırım. Yani “amaan sadece üç çarkı, beş ödeme çizgisi var” diye küçümsediğiniz o klasik slot oyununda kazanma şansınız, aslında çok daha yüksek oluyor. Bitmedi, bu oyunların ödedikleri toplam jeton sayısı da (işin içine jackpot’ları da katarsanız) çok daha fazla. Yani kısa süre içinde zengin olmanın yolu –güzel grafiklere sahip olmasalar da- klasik slot oyunlarından geçiyor.

NetEnt’in bu klasmanda yer alan oyunlarından en dikkat çekici olanları; Mega Joker ve Jackpot 6000. Her ikisini de tavladizimi.com üzerinde oynayabilirsiniz. Bunların arasından da, Mega Joker daha popüler. Zira progresif jackpot sistemi kullanıyor. Oynaması çok basit: Sadece üç çark ve beş ödeme çizgisi içeriyor. Sembolleri o kadar az ki, hepsinin ödeme değerini aklınızda tutabilirsiniz. Tutamazsanız da, hepsi zaten arayüz üzerinde sürekli olarak gösteriliyor. Mega Joker, çift çarklı bir sistem kullanıyor. Yani oyun ekranının hem üstüne hem de altında üçer adet çark bulunuyor. Oynamaya alt taraftan başlayıp, kazanç elde ettiğinizde üst taraftaki çarklara geçiş yapıyorsunuz. Üst tarafın farkı ne diye soracak olursanız, oradaki sembollerin ödeme değerleri daha yüksek oluyor. Jackpot 6000 de benzer bir sistemle çalışıyor ancak alt/üst ayrımı bulunmuyor, çarkların hepsi aynı yerde. Her çevriminizde, tam 6.000 jeton birden kazanma şansınız bulunuyor.

“Az olsun çabuk olsun hemen benim olsun” felsefesine inanmış bir oyuncuysanız, NetEnt klasik slot oyunlarını muhakkak denemenizi öneriyoruz. Diğerleri ışıltılı grafiklere bakıp mutlu mutlu gülümserken, siz ceplerinizi doldurmaya çalışıyor olacaksınız!

Fikirlerini diğer oyuncularla paylaş
*e-posta adresiniz yayınlamayacaktır..
Bu makaleleri de beğenebilirsiniz

1. Kurulumu Belirtmek Tahtanın nasıl kurulacağını (2-5-3-5) hızlı ve güvenli bir şekilde öğrenin. Oyun yönündeki fark, masanın hangi tarafında oturduğunuzdur. Böylece parçaları ne kadar hızlı düzenleyebilirseniz, rakibinizde o kadar deneyimli

Mar 07 3dk oku Yorumlar(0)

Genel Tahta Oyunu Stratejisi Tavla becerilerinizi geliştirirken ve para oyunu sırasında farklı taktikleri test etmeye başladığınızda, genel planlı hedefiniz, rakiplerinizi tahtanın etrafında ve rakibinizden önce almanın bir yolunu bulmaktır. Bunu

Mar 06 5dk oku Yorumlar(0)