Gelişmiş Tavla İpuçları

Mar 05 Yorumlar(0) 3 min read

Daha iyi bir oyuncu olmanıza yardımcı olacak 27 ipucu listesi. Bunlar yaygın durumlarda göz önünde bulundurulacak genel kurallardır.

 1. Bir tavla rakibi gelişmiş bir çapa yaptığında, kendin yapman daha da önemlidir. Rakibiniz şimdi sizi gerçekten savunmaya sokabilecek daha cesur oyunlar üretmeyi başarabiliyor.
 2. Zaten yarışta büyük ölçüde geride kalıyorsanız, daha geride kalma ihtimalinize zarar vermeyebilir. Yarışta geride kaldığınızda, size daha iyi bir geri oyun verecek şekilde yeniden vurulma veya tahtanızı ezmeme durumlarından kurtulma zamanınızı iyileştirebilir.
 3. Yarışta önde olduğunda, yarış! Öndeyseniz teması koparın ve yarış avantajınızı hesaplayın.
 4. Bir yarışta geride kaldığınızda, bir çapa veya bir tutma noktasını terk etmek genellikle yanlıştır. Bu atışı beklemek kazanman için tek şansın olabilir.
 5. Şüphelendiğin zaman vur. Vurma, çoğu durumda, özellikle de yarışta daha büyük bir fark yarattığında tahtanın karşı taraflarında öncelik taşır. Rakibiniz dans edebilir.
 6. Yarışta geride kaldığınızda ve şut atmayı beklerken, sırayla ev tahtanızdaki noktaları çizin.
 7. Astarları uzatmak için her zaman yarıklayın, özellikle de çalışmak için daha az damağınız olduğu için altı noktalı astarlar. Bunun istisnası, kendiniz için bir asıl geride kalma riskiniz olduğunda olacaktır.
 8. Çifte düşünürseniz, kaybedeceğinizi düşündüğünüz her 2 oyuncu için, telafi etmek için 1 oyun daha kazanmanız gerekir. Maç skoruna göre değişir.
 9. Çifte düşünüldüğünde, oyunun% 25’ini kazanabilmelisiniz, eğer tavla riski çok azsa bile, kırmak bile mümkün. Maç skoruna göre değişir (geride biraz daha agresif, ileride biraz daha muhafazakar olunca).
 10. Bir tavla kaydetmeye çalışırken, daima altı noktaya dikkat edin ve mümkün olduğunda çapraz geçişler yapın. Son yuvarlanma durumlarında, en çok tavla kazanmanıza izin veren oyunu yapın.
 11. Asal ve asal durumlarda, bir sonraki oyununuzda yüksek sayılar oynamanıza izin vermeyen oyunlar yapın.
 12. Oyunun başında eşitlik için savaşın. Tahtanın her iki tarafındaki beş puan ve dört puan için savaşın.
 13. Barda iki katına çıkmayı düşündüğünüzde, daha iyi bir tavla önerisi, ciddi pazar kaybedenlerinizin olduğundan emin olmaktır, dans edebilirsiniz.
 14. Şüphe durumunda, kalıcı varlıkları kilitleyin. Kilit bir noktaya değmek çoğu zaman gevşek bir vuruştan daha iyidir.
 15. Taşırken, deliklerinizi doldurup dağıtımınızı yumuşatmaya çalışmak yerine, pullarınızı çıkarmak için tüm numaralarınızı kullanın.
 16. 2 puan uzaktaysanız, erken bir küpü çevirmek yerine şüphesiz tavla deneyin.
 17. Bir oyunda şans eseri sallanırken rahatlığınızı koruyun. Her pozisyonu eskiden olduğu gibi değil yeni bir pozisyon olarak kabul edin.
 18. Oyunları düşünürken, rakiplerin yapıcı sayılarını kopyalamayı dene.
 19. Bir tavla alma olasılığı% 50’ye yakınsa, agresif bir şekilde uzak durun; çok muhtemel veya muhtemel değilse, güvenli bir şekilde oynayın.
 20. Gevşek 6’lar tahtanın karşı taraflarında daha iyi oynanır. Denemek ve kaçmak ya da demir atmak için gitmek, tahtanın kendi tarafında çarpılma riskinden daha iyidir.
 21. Zaten birkaç rakip damadınız olduğunda, daha iyi bir tavla stratejisi, daha iyi bir geri oyun verebilecek veya zamanlamalarını iyileştirebilecek daha fazla geri göndermekten daha iyi bir tavla güçlendirmektir.
 22. Bir oyunda iken pullarınızı tekrar dolaştırın. Vurulmak zamanlamanızı iyileştirir ve tahtanızı ezmemek için size yardımcı olur.
 23. Bir geri oyunda, tüm rakiplerinizi yuvarlayın ve puanlar açıp atış yapma şansınızı artırarak atış yaratın.
 24. Yüksek çifte yuvarlanırsanız atış yapmaktan kaçınmak için bir çapaya doğru ilerlerken, en yüksek noktalarda eşit sayıda dama tutmaya çalışın.
 25. Genel bir kural olarak, eğer bir koğuşta daha az dama ve daha az pip varsa, iki kat ses çıkarırsınız.
 26. Tahtanın tarafına bir dama tahtası vurmak veya kendi tarafınıza bir puan vermek arasında bir seçeneğiniz varsa, daha iyi bir tavla ucu genellikle vurur.
 27. Bar puanınız (yedi puan) değerlidir, ancak bir seçeneğiniz varsa, beş veya dört puanınızı almanız daha iyidir.
Fikirlerini diğer oyuncularla paylaş

Comments are closed for this article.

Bu makaleleri de beğenebilirsiniz

1. Kurulumu Belirtmek Tahtanın nasıl kurulacağını (2-5-3-5) hızlı ve güvenli bir şekilde öğrenin. Oyun yönündeki fark, masanın hangi tarafında oturduğunuzdur. Böylece parçaları ne kadar hızlı düzenleyebilirseniz, rakibinizde o kadar deneyimli

Mar 07 3dk oku Yorumlar(0)

Genel Tahta Oyunu Stratejisi Tavla becerilerinizi geliştirirken ve para oyunu sırasında farklı taktikleri test etmeye başladığınızda, genel planlı hedefiniz, rakiplerinizi tahtanın etrafında ve rakibinizden önce almanın bir yolunu bulmaktır. Bunu

Mar 06 5dk oku Yorumlar(0)