Basit Bir Tavla Oyunu Aile Tatilini Nasıl Zenginleştirdi?

Mar 03 Yorumlar(0) 2 min read

Babam ve üvey annem Amber, Meksika’da bir aylık uzun bir yolculuğa çıkacağımıza karar verdi. Spesifik olarak, Baja California’nın ucuna ineceğiz, birkaç gün takılacağız, sonra birkaç gün daha geçireceğimiz Puerto Vallarta’ya doğru yelken açmak için bir gemiye atlayacağız. Meksika Los Angeles’a döndü. Yaz anılarıyla dolu bir gezi.

Bu yüzden minibüsü topladık ve güneye yöneldik. Değerli bir eşya tavla setimizdi. Ve tekrar düşününce, şimdi bu oyunun bu yolculuk için ne kadar ayrılmaz olduğunu anladım. Oyundan ilk çıktığımız zaman sürücüye erken gelmekti. Babam, ben ve minibüsün arka tarafındaki otoyolda saatlerce seyrederken zorlu bir otoyoldaydı. Bütün bunlar oyunun aksi sıkıcı bölümlerini eğlenceli hale getirdi. Beynimi meşgul etti ve Yaz boyunca öğrenmeye devam etmeme yardımcı oldu. Cildimden atlamaya hazır olduğumdan ve kendimizi işgal edecek bir oyunumuz olmasaydı, eminim.

Bir sonraki tavla hafızam Baja’nın güneyindeki bir otelde sıcak bir akşam. Pop’um İspanyolca konuşarak yerel bir aileyle arkadaşlık kurdu. Onlara tavla tanıttık, yatma vaktimi geçtikçe iyi oynadık. Ertesi gün ve ertesi gün tekrar oynadık. Yeni arkadaşlar edindim, birbirimizle zar zor konuşabilsek bile! Oyunun eğlencesini iletişim kurmak ve bağ kurmak için kullandık.

Sonra, Cortez Denizi’nde talihsiz bir yolculuk oldu. Hava korkunçtu, hem yavaş hem de uçucu bir yolculuk yaptı. Elektrik kesildi, tüm yemekler bozuldu ve temiz su yoktu. Herkes güvertelerde toplandı, ne gibi hükümler kullanıyorsa, zaman geçirmek için her türlü oyunu oynadık. Kartlar, zarlar, dominolar ve elbette tavla.

Söylemeye gerek yok, Puerto Vallarta’ya ulaşmak için hepimiz heyecanlandık ve rahatladık. Bolca dinlenme, yüzmek, kitap okumak, kumdan kaleler yapmak ve daha fazla tavla oynamak.

Nihayetinde, tavla takımı onu eve getirdi (ki bu minibüsün üstünden uçan valizlerimizden daha fazlasını söyleyebilirim). Bu oyun gezimize büyük katkı sağladı. Uzun süren sıkıcı sürücülerle dalga geçtik, yeni arkadaşlarla tanıştık ve oynadık ve bir aile olarak bağlandık. Bu oyun daha uzun yıllar boyunca kullanılmaya devam etti, bu da bana ek mutlu anılarla dolu oldu. Sonsuza dek o eski tavla setine ve çocukluğumda oynadığım diğer oyunlara minnettarım. Ve şimdi her zaman ailemle birlikte seyahate çıkarken favori oyunlarımızı paketlediğimden emin oluyorum.

Fikirlerini diğer oyuncularla paylaş

Comments are closed for this article.

Bu makaleleri de beğenebilirsiniz

1. Kurulumu Belirtmek Tahtanın nasıl kurulacağını (2-5-3-5) hızlı ve güvenli bir şekilde öğrenin. Oyun yönündeki fark, masanın hangi tarafında oturduğunuzdur. Böylece parçaları ne kadar hızlı düzenleyebilirseniz, rakibinizde o kadar deneyimli

Mar 07 3dk oku Yorumlar(0)

Genel Tahta Oyunu Stratejisi Tavla becerilerinizi geliştirirken ve para oyunu sırasında farklı taktikleri test etmeye başladığınızda, genel planlı hedefiniz, rakiplerinizi tahtanın etrafında ve rakibinizden önce almanın bir yolunu bulmaktır. Bunu

Mar 06 5dk oku Yorumlar(0)